DOŁĄCZ DO NAS

Czas prób to nie tylko uczenie się kolejnych utworów, to też nauka czytania nut, poznawanie kompozycji różnych stylów, rozwijanie możliwości własnego głosu, odkrywanie emocji, które w nas mieszkają, próba kreowania własnego dzieła. Śpiewanie z nami to możliwość poznania samych siebie poprzez udział w warsztatach muzycznych, koncertach i wyjazdach festiwalowych. Jest to czas rozwijający wrażliwość na piękno i świetna okazja do zżycia się ze społecznością Wydziału!

Próby w roku 2017/18 odbywać się będą we wtorki, 17:00-19:30, ul. Banacha 2, sala 2180. Aby dołączyć do zespołu należy odbyć krótkie przesłuchania z dyrygentem i zakończyć je z zaproszeniem na próbę.

Raz do roku odbywa się nabór chętnych (w roku akademickim 2017/2018 jest to 3 i 10 października w godz 15-17 w sali 2180). Każdego, kto chce dołączyć do nas w innym terminie zachęcamy do kontaktu za pomocą poczty e-mail.

O ZESPOLE

Chór Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczął działalność w 2014 roku, zrzesza studentów, doktorantów i sympatyków Wydziału MIM UW. Występuje przed publicznością uniwersytecką, uświetniając uroczystości wydziałowe, a także organizuje własne koncerty, w tym coroczny, kończący sezon Szereg Harmonicznych Korelacji. Zespół bierze udział w Chóralnych Akceleracjach wspólnie organizowanych przez chóry wydziałowe UW, a w tym roku był także uczestnikiem charytatywnej akcji Po Kolędzie JP2. Pod opieką Adrianny Żołnierczuk i Małgorzaty Łukomskiej Chór MIM UW podejmuje się różnorodnego repertuaru, od renesansowych motetów, aż po prawykonania współczesnych kompozycji.
Początki festiwalowych przygód w kategoriach dużych chórów mieszanych wieńczą nagrody: Złoty Dyplom na I Warszawskim Festiwalu Pieśni Adwentowych I Bożonarodzeniowych (2015) oraz Srebrny Dyplom na III Ogólnopolskim Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere! (2016).

DYRYGENCI

Adrianna Żołnierczuk

Studentka Dyrygentury chóralnej UMFC, mgr matematyki, absolwentka Wydziału MIM UW. Uczestniczka kursów…

Barbara Bartha

Studiowała dyrygenturę chóralną na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie oraz w…

Jakub Szafrański

Trębacz, wokalista, dyrygent, kompozytor. Ukończył Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Warszawie im.…

WSPÓŁPRACOWALI Z NAMI

Maria Sydor

Z Chórem Wydziału MIM UW współpracowała od października 2015 r. do marca…

Monika Targosz

Z Chórem Wydziału MIM UW współpracowała od października 2015 r. do marca…

CHÓR JAKO OGUN

Uczestnictwo w zajęciach Chóru MIM daje możliwość zaliczenia punktu OGUN, jako rocznego przedmiotu za 6 ECTS. Studenci, którzy chcą w ten sposób rozliczać zajęcia w roku akademickim 2017/2018, muszą pozytywnie przejść przesłuchania w ramach naboru. Terminy przesłuchań zostaną podane we wrześniu 2017. W razie wątpliwości czy pytań, prosimy o kontakt pod adresem chor@mimuw.edu.pl

KONTAKT

Zajęcia w roku akademickim 2017/2018 odbywają się we wtorki w godzinach 17:00-19:30 na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW w sali 2180 – w tym czasie pewnie będzie można spotkać tam członków zespołu, zarząd oraz dyrygentów. Zapraszamy też do kontaktu elektronicznego pod adresem chor@mimuw.edu.pl

Zarząd KA Chór MIM UW

  • Michał Łazowik – prezes,
  • Mikołaj Walczak – wiceprezes,
  • Szymon Dziewiątkowski - członek zarządu,
  • Marcin Chrzanowski – członek zarządu,
  • Zuzanna Kordowska – członek zarządu,
  • Marianna Wyszyńska – członek zarządu.

Media Społecznościowe

Zachęcamy do śledzenia naszej strony na Facebooku Chór MIM UW aby nie przegapić żadnego koncertu!