Monika Kuppe

Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej w klasie skrzypiec. Ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w zakresie Prowadzenia Zespołów Muzycznych w klasie ad. dr hab. Dariusza Zimnickiego, kontynuuje studia magisterskie na kierunku DyrygenturyChóralnej w klasie prof. dr hab. Krzysztofa Kusiela-Moroza.Uczy się śpiewu wklasie Anny Bednarskiej.

Od 2013 do 2017 roku śpiewała w Chórze Akademickim Politechniki Warszawskiej, zdobywając wiele prestiżowych nagród m.in. –Rubinowej Lutni–nagrody Grand Prix w Ogólnopolskim Turnieju Chórów Legnica Cantat w 2014 i w 2016 roku. Od października 2015 roku do marca 2016 roku pracowała na stanowisku dyrygenta w Chórze Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Efektem tej współpracy było uzyskanie Złotego Dyplomu podczas I Warszawskiego Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych w grudniu 2015 roku. Od 2016 do 2018 roku była uczestnikiem Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego działającego w ramach Akademii Chóralnej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.W roku akademickim 2016-2017 pełniła funkcję prezesa Koła Artystyczno-Naukowego Dyrygentury Chóralnej UMFC w Warszawie. Od stycznia 2019 roku ponownie podjęła współpracę z Chórem Wydziału MIMUW, tym razem pracując na stanowisku nauczyciela śpiewu. A chórem Alla Polacca współpracuje od lutego 2019 roku.

Brała udział w licznych warsztatach chóralnych (Brady Allred, Philip Lawson, Roger Treece) i dyrygenckich (Ko Matsushita).