Rekrutacja 2021/2022

Aby śpiewać z nami, postępuj zgodnie z instrukcją:

  1. Nagraj dźwięk i wizję (np. telefonem, min. 2 – max. 3 minuty) dowolnie wybrany przez siebie utwór – pieśń, arię, piosenkę, partię chóralną. Wybierz taki utwór, w którym zaprezentujesz możliwości swojego głosu (niskie dźwięki, wysokie dźwięki, śpiewane delikatnie, śpiewane z pełną mocą). Akompaniament jest mile widziany, ale nie obowiązkowy. Umieść plik w sieci i przyślij nam link do 19 września* wraz z krótkim opisem swojego muzycznego doświadczenia na adres: rekrutacjaChMIMUW@gmail.com
  2. Zaczekaj na odpowiedź od naszej dyrygentki. Wybrane osoby dostaną zaproszenie na spotkanie (w naszej siedzibie, w dniach 20 – 24 września), podczas którego spotkają się z Kadrą i zostanie sprawdzony ich słuch muzyczny, poczucie rytmu itp. Po takim spotkaniu wybrani Kandydaci zostaną przydzieleni do odpowiedniej sekcji (sopran, alt, tenor, bas).
  3. Dopiero po zakwalifikowaniu do konkretnej sekcji, złóż prośbę o zarejestrowanie na przedmiot w USOS.
  4. Śpiewaj z nami przez długie lata!

* daty obowiązują osoby starające się o możliwość realizowania przedmiotu ogólnouniwersyteckiego w roku ak. 2021/2022

FAQ

Kto może dołączyć do chóru?

Nie ma ograniczeń wiekowych. Jak dotąd członkami zespołu byli studenci, doktoranci i absolwenci warszawskich uczelni, przede wszystkim z UW, ale także z SGH, PW, WUM. Zapraszamy również osoby pracujące i młodzież. Ważne, by dobrze czuć się w grupie, którą stworzymy i by głos kandydata pasował do nas – to jedyne kryterium, które ocenia dyrygentka podczas rekrutacji.

 Czy mogę dołączyć do chóru i nie realizować przedmiotu (nie interesują mnie punkty/nie jestem studentem/jestem studentem innej uczelni)?

Tak, oczywiście! Podstawą naszego działania jest chęć rozwijania muzycznej pasji i nawiązania przyjaźni. Szukamy chórzystów, którzy spędzą z nami dużo więcej niż rok. Możliwość realizowania przedmiotu przydaje się niektórym studentom UW, ale większość chórzystów to osoby, które nie realizują przedmiotu.

Czy muszę umieć czytać nuty/mieć wykształcenie muzyczne?

Nie, nie jest wymagane wykształcenie muzyczne ani umiejętność czytania nut głosem. Potrzebnych umiejętności nabędziesz w trakcie prób.

Czy mogę regularnie spóźniać się na próby (np. z powodu innego przedmiotu, który kończy się zbyt późno)?

Każdą próbę rozpoczynamy rozśpiewaniem, które można porównać do rozgrzewki sportowca. Pominięcie tego etapu może skutkować kontuzją wokalną – nasza kadra nie weźmie za to odpowiedzialności. Jest to też czas, w którym uczymy się techniki wokalnej i pracujemy nad wspólnym brzmieniem. Z tych względów nie możemy się zgodzić, by ktoś notorycznie przychodził na próby spóźniony, nawet 10 minut.

Czy zapewniacie zajęcia z indywidualnej emisji?

Tak, każdy chórzysta ma prawo do indywidualnych lekcji z naszymi ekspertami emisji głosu, jest to kilka spotkań w ciągu roku dla każdego z chórzystów. Te zajęcia uświadamiają indywidualne błędy wokalne, są więc niezbędne, byśmy jako grupa brzmieli coraz lepiej. Zajęcia z emisji głosu odbywają się we wtorki i czwartki.

W jaki sposób zalicza się przedmiot i czy jest bardzo czasochłonny?

Podstawą do zaliczenia przedmiotu, tj. otrzymania pozytywnej oceny na koniec roku, jest frekwencja na próbach i obowiązkowych koncertach, a także punkty zdobyte podczas przesłuchań i pisemnego kolokwium na koniec roku. W ciągu sezonu mamy 4 koncerty obowiązkowe, dodatkowe warsztaty weekendowe i czasem dodatkowe koncerty.

Czy mogę realizować tylko jeden semestr przedmiotu?

Nie, prowadzimy przedmiot roczny i nie ma możliwości uzyskania punktów za jeden semestr. Punkty ECTS i ocenę pozytywną otrzymają tylko studenci, którzy uczęszczają na zajęcia przez cały rok akademicki.

Czy mogę/jak się zgłosić, jeśli przeoczyłem termin podany w informacjach o rekrutacji?

Mechanizm zgłoszenia się do zespołu pozostaje taki sam: przyślij nagranie, zaczekaj na odpowiedź dyrygentki; przyjdź, gdy pojawi się zaproszenie na spotkanie i już jesteś członkiem chóru! Jednak osoby, które chcą dołączyć po zakończonej rejestracji na przedmioty ogólnouniwersyteckie, nie mają możliwości realizowania przedmiotu. Zapraszamy mimo to! Większość zespołu przychodzi na chór, choć nie ma z tego tytułu żadnych punktowych korzyści. Śpiewanie zespołowe jest po prostu świetnym doświadczeniem!

Jeśli nie umieściliśmy odpowiedzi na Twoje pytanie, zadaj je, wysyłając wiadomość na adres: rekrutacjaChMIMUW@gmail.com