[:pl]9. Chóralne Akceleracje[:]

[:pl]Powoli, ale nieustępliwie – jak tegoroczna wiosna – zbliżają się do nas 9. Chóralne Akceleracje. Mamy zaszczyt zaprosić Was 26 maja do auli starego BUW-u na koncert czterech chórów wydziałowych UW: Wydziału Biologii, Zarządzania, Fizyki oraz naszego, który dodatkowo ma w tym roku przyjemność prowadzić całą imprezę.

Oprócz różnorodnego repertuaru każdego z chórów przybyli będą mieli szansę wysłuchać wspólnego prawykonania utworu inspirowanego wierszem K.I. Gałczyńskiego „Niedziela nad Wisłą”. Został on przygotowany specjalnie na tę okazję – jako że koncert wpisuje się w obchody Roku Rzeki Wisły – a jego kompozytorem jest Michał Malec, o którym kilka zdań poniżej:

Michał Malec urodził się w 1995 roku w Lublinie. Studiuje kompozycję na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Pawła Łukaszewskiego.

Jest laureatem licznych nagród, m.in. III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim „Musica Sacra” w Częstochowie w 2012 i „Musica Sacra Nova” w Cambridge w 2016 roku, a także I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim „In modo di Lutosławski” w Warszawie w 2013 roku. Otrzymał także wyróżnienie w II Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim „Patri Patriae” w Katowicach w 2014 roku oraz w Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda w 2016 roku. Był wielokrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Lublin, a jego utwór wydało niemieckie wydawnictwo Schott Music.

W skrócie:

• 26 maja, godz. 19:00
  • aula starego BUW-u – ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
  • wstęp wolny!

Przyjdźcie zobaczyć, jakie zmiany w scenicznych kreacjach i postępy wokalne poczyniliśmy 🙂 Do zobaczenia![:]